9.8 C
Brno
Čtvrtek, 30 března, 2023
HomePro ženy7 trendy účesů pro rok 2023: Krátké vlasy budou jednoznačným HITEM!

7 trendy účesů pro rok 2023: Krátké vlasy budou jednoznačným HITEM!

Date:

Trendy v líčení: Lesklá pleť, barevné linky či clean make-up

Starý rok se nezadržitelně blíží ke konci. Líčení stejně...

I vy toužíte zhubnout? TOP 7 cviků, které vám pomohou dostat se do formy!

Nastartujte metabolismus a začněte spalovat tuky. Toto jsou k...

Jak se vyzbrojit proti chřipce, která je nyní u nás všude?

Zimní měsíce jsou pro naše tělo a mysl také...

Na mateřskou odchází už každý čtvrtý otec, prospívá to kariérám žen

Atraktivnější je zejména od roku 2011, kdy se změnila...

Jak utišit plačící dítě?

Pláč je v životě každého miminka jediným způsobem, jak...
- Reklama -časopis

Jaké účesy ovládnou rok 2023? Máme pro vás několik trendů, které jistě budete v průběhu příštího roku vidět na molu, modelkách, celebritách či známých influencerkách.

Rok 2023 bude celý o textuře a vlasy budou vypadat sexy a neupravené. To samozřejmě není všechno. Budou populární kratší a středně dlouhé střihy. Přichází čas ofín a krátkých vlasů. Pojďte se s námi podívat na TOP vlasové trendy. Tyto účesy budou HOT v následujících měsících.

1) Medúza
Jedním z polarizujících trendů ve stříhání vlasů, které uvidíme v novém roce, je střih „medúzy“. Styl je pojmenován pro jeho výraznou podobnost s tvarem medúzy. Jedná se o velmi specifický a extravagantý střih, ve kterém určitě nezůstanete bez povšimnutí okolí. Můžete zaexperimentovat také s barvami, které v tomto medúza střihu jednoznačně vyniknou.

Střih obsahuje dvě oddělené části. Horní část vypadá podobně jako střih misky, obvykle končí kolem středu ucha, a napodobuje zvonovité tělo medúzy. Spodní a druhá část střihu je delší vnitřní vrstva, která napodobuje chapadla.

2) Baby ofina
Někteří lidé říkají, že ofina je pro odvážné, ale její různé varianty se v průběhu let stávají stále oblíbenějšími. Krátká takzvaná baby ofina bude v příštím roce v kurzu. S ofinou je sice někdy dost práce, aby vypadala dobře, ale výsledný efekt stojí za to. Nesluší však každému typu obličeje, takže buďte opatrné.

I když si možná mikro ofinu představíte jako krátkou a zastřiženou rovnou přes čelo, ve skutečnosti existuje mnoho druhů. Mohou být kudrnaté, rovnou zastižené, do oblouku a podobně. Baby ofina může dodat šmrnc jakémukoli účesu a fungovat na všech typech vlasů – kudrnaté, rovné, dlouhé, krátké, tlusté, tenké či Afro.

3) Krátký „kulatý“ bob s ofinou
Tento účes je evolucí stylů, které se budovaly za posledních 18 měsíců. Krátký bob si oblíbily i naše známé krásky, ale kulatý bob se odlišuje ofinou a do kulata zastiženými vlasy kolem obličeje. Je chic a velmi elegantní.

4) Vrstvený Shag
Tento střih je výrazně strukturovaný vzhled, který využívá kratší vrstvy na temeni hlavy, čímž se zachovává délka a objem, zatímco tenčí a delší vlasy se upravují zespodu. Styl funguje na jakoukoli délku vlasů, ale opět je to všechno o přidání pohybu do vlasů.

5) Undercut
Krátké sestihy budou v roce 2023 největším hitem. Největší trend krátkého střihu, který uvidíte v příštích měsících bude styl undercut, což je, když jsou délky kratší na bocích a ze zadu a nahoře déle.

6) Bixie
Název bixie vyplvývá z kombinace dvou střihů dlouhý bob a pixie. Je kratší než bob, delší než pixie. Je trendy a stylový, pokud se necítíte na krátký bob, tento účes bude kompromisem právě pro vás.

7) Ofina do boků
Tento typ účesu se již rozmohl v posledních měsících a v roce 2023 bude pokračovat. Jedná se o delší ofinu, která se začesává do boku. Nazývá se také záclonová ofinka. Je na vás jakou délku si zvolíte. Hezky vynikne i při rozpuštěných vlasech, ale i v culíku.

- Reklama -časopis