9.8 C
Brno
Čtvrtek, 30 března, 2023
HomeRady a Návody10 důvodů, proč je právě podzim ideální období pro hubnutí + triky,...

10 důvodů, proč je právě podzim ideální období pro hubnutí + triky, jako pro postavu snů

Date:

Jak na sexy postavu bez hladovění a výčitek?

Také shazování kil a zdravé stravování můžete přizpůsobit sezóně....

Děti potřebují k Vánocům rodinu.

Při slově Vánoce se v mysli každého člověka objeví...

Díky těmto kouskům na sobě vypadají dokonale! Překrývají jimi své chybičky krásy

Podle odborníků na módu není takové chybičky na našem...

Jak naučit dítě na nočník? Způsobů je více

Odplénkování je někdy složitý a zdlouhavý proces nejen pro...

Chcete dosáhnout postavy snů?

Víte, jak chutná fialová mrkev? Proč je pro zdraví...
- Reklama -časopis

Nečekejte na novoroční předsevzetí a udělejte pro sebe něco už teď. Pokud potřebujete efektivně zhubnout není na redukci hmotnosti lepší období než podzim.

10 důvodů, proč byste se hubnutí měli pustit na podzim
Léto je definitivně fuč a my jsme se rovnýma nohama vrátili do pracovního tempa, školních povinností a do běžného rytmu všedních dnů. Právě při návratu do stereotypu můžeme s přehledem plánovat pravidelné stravování i pohybové aktivity.

Podzim je ideálním obdobím pro zdravé hubnutí, protože můžete shazovat přebytečná kilečka v pomalejším tempu, pozvolna a přesně tak, jak vám to vyhovuje. Už nemusíte své tělo stresovat drastickými dietami, abyste v plavkách vypadala úžasně. Ředitelka Institutu redukce a prevence nadváhy kompliment® Kateřina Skybová, která vám na Diva.sk pravidelně radí o hubnutí, uvádí 10 důvodů, proč byste se do formování svého těla měli pustit právě teď.

  • Režim. Opět jsme v zaběhaných kolejích a ty hubnutí vyhovují. Připravovat si a vařit zdravá jídla je jednodušší než během letních dovolených.
  • Bez letních pokušení. Zmrzlina, Aperol, večerní grilování, to vše skončilo a čeká nás až za rok.
  • Klid. Příjemná podzimní atmosféra přináší s sebou zpomalení a klid, a to jsou přesně ty atributy, které potřebujete pro úspěšné hubnutí.
  • Počasí. Není ani příliš horko, ani příliš zima. Můžete se tedy bez problémů vydat do přírody. I když ideální s deštníkem.
  • Bez alergií. Pokud jste alergik, víte, že jaro a léto je dost únavné. Ale na podzim, kdy vás už nevyčerpává žádná rostlina, máte dost energie věnovat se i takovému zdravému hubnutí.
  • Bez zátěže. Pokud máte problém se srdcem, léto je pro vás problémové a cvičení je jen další zátěží. No na podzim přichází vaše sezóna. Horka jsou pryč a vy můžete cvičit do sytosti.
  • Zeleniny je stále dost. Pestrost na talíři vždy potěší a podzim nám stále hraje barvami ve formě dýní či lilků.
  • Polévky a přívarky. Je čas teplých jídel. Polévky a přívarky jsou ideálním doplňkem každé diety.
  • Více času doma. Plánujte, vařte, cvičte. Více času v interiéru není vždy na škodu. K efektivnímu hubnutí se hodí.
  • Do léta je daleko. Pokud potřebujete zhubnout víc, máte čas. Začněte teď, a na jaře jako byste našli. Pokud si samy nevíte rady, tak si nechte poradit.

Stačí jen chtít
Ke svému odhodlání pustit se do shazování kilo přidejte jasný cíl a najděte si vhodný a efektivní způsob hubnutí. „Ideální je poradit se s odborníky, protože sami se často dostanete do slepých uliček a podlehnete marketingovým tahům potravinářských firem.

Pak už si jen najděte čas na vaření, chystání jídel a cvičení. Ze začátku to bude určitě více práce, ale po pár dnech si zvyknete,“ řekla ředitelka Institutu redukce a prevence nadváhy kompliment® Kateřina Skybová.

Co udělat jako první?
Každé hubnutí s sebou přináší určité úpravy stravy a životního stylu. A to nemusí být jednoduché. Když se už na to dáte, tak vydržte, protože v závěru vás čeká vysněná figura, po které toužíte. „Jako první je důležité mít plán a držet se ho. Důležité je vyloučit z jídelníčku všechno sladké, mastné a alkohol. Zmenšit porce a naučit se pravidelnosti. A samozřejmě zařadit i každodenní pohyb,“ radí odbornice na zdravé stravování.

Jídlo je základ
Už jste to slyšeli asi milionkrát, ale stále platí, že při každé redukci hmotnosti je základem úspěchu strava. „Chcete-li zhubnout je třeba jíst hodně zeleniny. A to v syrové či vařené formě. Důležité je vyloučit mastné masné a mléčné výrobky a nahradit je nízkotučnými. Například šunku místo salámu nebo bílý jogurt 3% místo smetany. Jsou to drobnosti, které tvoří důležitý celek,“ říká Skybová.

Také je třeba ubrat z cukrů. „Tedy vyloučit sladké, med a omezit ovoce. Rovněž ze sacharidových příloh jako jsou brambory, rýže či těstoviny a dát přednost zeleninově proteinovým jídlům. To jsou různé polévky, přívarky s vejcem či s masem nebo s tofu, zapečená zelenina, saláty a podobně. Důležitý je také pitný režim, kde by se měla vyskytovat zejména voda a čaje a ne sladké nápoje, džusy či alkohol,“ doplnila.

Zhřešila jsem
I když občas „sejdete z cesty“, pokuste se na ni vrátit zpět. „Pokud víte, že jste jedli jedno přes druhé, zkuste pár dní jídelníček odlehčit. Zmenšete porce, přidejte více zeleniny, uberte z příloh a vylučte zbytečné zobkání. Na večer si dejte už jen něco lehkého a těžiště stravování přesuňte na úvod dne,“ doporučuje Skybová.

Přidejte také cvičení
Ke správně nastavené vyvážené stravě přidejte i pohyb. Právě na podzim začínají všechny kurzy a cvičení v různých centrech. Otevírají se taneční hodiny, jóga i pilates kurzy a trenéři vytvářejí nové skupiny pro aerobik nebo zumbu.

- Reklama -časopis