19.4 C
Brno
Pondělí, 20 května, 2024
HomePro ženyTrendy v líčení: Lesklá pleť, barevné linky či clean make-up

Trendy v líčení: Lesklá pleť, barevné linky či clean make-up

Date:

11 typů džín, které budou v roce 2023 hitem!

Mít dobře padnoucí džíny v šatníku je must! Tyto...

Jižní Amerika: kontinent plný rozmanitosti

Jižní Amerika, kontinent, který se může pochlubit dech beroucími...

3 alarmující znaky, že si špatně vybíráte obuv. Naleznete se byť jen v jednom z nich?

Pokud dáváte přednost stylu před pohodlím, zbystřete pozornost. To,...
- Reklama -časopis

Starý rok se nezadržitelně blíží ke konci. Líčení stejně jako móda je ovlivněna trendy. Jaké byly ty největší v roce 2022?

Rok 2022 se ve větší míře nesl ve znamení přirozenosti a hesla méně je více. Některé z trendů se objevily v ulicích i na přehlídkových molech i minulé roky. Letos se však dostaly ještě více na výsluní. Rozhodla jsem se představit ty, které mě nejvíce upoutali. Které to tedy byly? Prim letos hráli:

Lesklé rty
Grafická/ barevná linka, prohlédněte si jich s námi nyní více…
Laminace obočí v hlavní roli
Jak se říká, obočí je rám obličeje. Na jeho přirozenost je kladen důraz již delší dobu. Pár dekád dozadu bylo v módě tenké, vytrhané obočí. Dá se tvrdit, že momentálně je hit přesný opak. Laminace obočí spočívá ve fixaci obočí do určitého tvaru. Umí pomoci s nepoddajnými chloupky nebo právě naopak s příliš řídkým obočím.

Jedná se o semi-permanentní proceduru, která vám ráno ušetří čas. Pokud nechcete jít do salonu pro profesionální laminaci, vyzkoušejte trik s mýdlem na obočí. Že jste ještě o něm neslyšeli? Jedná se o chytrého pomocníka, který napodobí vzhled laminace. Mýdlo je třeba nanášet mokrým kartáčkem, který je většinou součástí balení. Tento produkt je snadno dostupný také v našich drogeriích.

Clean girl vizáž
Do češtiny by se dal přeložit jako čistý, jemný look. Tento styl vizáže bychom mohli charakterizovat zářivou pletí, lesklými rty, minimem make-upu a přirozeným obočím. Roli zde hraje i jemná tvářenka, která pleti dodává zdravý look.

Tento styl se kromě make-upu týká také celkové vizáže. Vlasy jsou při něm sčesány dozadu a uhlazené. Clean girl aesthetics se stal populární zejména díky sociálním sítím Instagram a TikTok. Můžeme jej pojmenovat z angl. i no-makeup makeup look. Jedná se o vyzvednutí a podtržení přirozené krásy.

Zářivá pleť
Méně je více platí letos více než kdykoli předtím iv oblasti pleťovky. Přirozenost má přednost před nánosy makeupu a silným konturováním. Důraz je kladen na zářivou, hydratovanou pleť. Pravidelné čištění pleti a důkladná péče je základem.

Ke sjednocení tónu pleti je skvělé používat lehký BB-krém, větší nedokonalosti překrýt korektorem. S rozjasňovačem to však nepřeháníme a jemně ho naneseme na oblast nad lícními kostmi. Rozjasňovač můžete nanést i do vnitřního koutku oka, krásně zvýrazní pohled. Na zdravou a zářivou pleť ovlivňuje také naše strava a hydratace zevnitř.

Comeback lesku na rty
Efekt lesklých rtů hlásil svůj velký comeback. Po letech, kdy byl v módě matný look rtů, se opět dostal na výsluní. Lesk nebo olej na rtech rty opticky zvětšuje. Efektu plných rtů tak umíme dosáhnout i bez jejich umělého zvětšení. Lesk na rty je vhodný pro všechny věkové kategorie.

Mnohé mladé slečny začínají s tímto produktem ve své sbírce líčidel jako prvním. Umíme si vybrat z široké škály barev a značek. Některé obsahují třpytky, jiné ne. Pro extra zvětšující efekt existuje také lesk s obsahem mentolu a chilli.

Grafická/ barevná linka
Poslední trend trošku odbočuje od výše zmíněných, jejichž poznávacím znamením bylo podtržení přirozenosti. Tento trend byl pro lidi, kteří jsou už trošku zkušenější s make-upem a nebojí se experimentovat. Kreativitě se meze nekladou. Černou klasiku vystřídali barvy jako zelená či modrá.

Velmi populární barvou byla také tyrkysová. Oční linka se malovala do různých kreativních tvarů. Jejich nošení vyžadovalo trošku tréninku a dovednosti. Na sociálních sítích lze najít spoustu podrobných návodů, pokud byste si tento trend chtěli vyzkoušet.

Jaký ze zmíněných make-trendů vás oslovil za uplynulý rok nejvíc? Jako každý rok i tento víme, že mnohé trendy v líčení se přenesou i do roku nastávajícího. Což nám dává příležitost vyzkoušet je a zjistit, jestli jsme se v některém z nich našli.

Trendy lze mezi sebou i krásně kombinovat. Barevná grafická linka doplněná o jemný lesk na rty by mohla být krásným kombem. Necháme se překvapit, jaké trendy nám přinese nový rok 2023.

- Reklama -časopis