9.8 C
Brno
Čtvrtek, 30 března, 2023
HomeRady a NávodyI vy toužíte zhubnout? TOP 7 cviků, které vám pomohou dostat se...

I vy toužíte zhubnout? TOP 7 cviků, které vám pomohou dostat se do formy!

Date:

3 alarmující znaky, že si špatně vybíráte obuv. Naleznete se byť jen v jednom z nich?

Pokud dáváte přednost stylu před pohodlím, zbystřete pozornost. To,...

Jak na sexy postavu bez hladovění a výčitek?

Také shazování kil a zdravé stravování můžete přizpůsobit sezóně....

Trendy v líčení: Lesklá pleť, barevné linky či clean make-up

Starý rok se nezadržitelně blíží ke konci. Líčení stejně...

Jak naučit dítě na nočník? Způsobů je více

Odplénkování je někdy složitý a zdlouhavý proces nejen pro...
- Reklama -časopis

Nastartujte metabolismus a začněte spalovat tuky. Toto jsou k tomu nejlepší cviky.

Dost bylo zahálení, je nejvyšší čas pustit se do cvičení. Proto byste měli co nejdříve nastartovat metabolismus a začít spalovat tuky, abyste si vyrýsovali postavu. Kromě správného stravování vám v tom pomohou také speciální cviky, kterými vyhlásíte válku vaší nadváze.

1) Jumping Jacks
Pro spalování tuků jsou nejideálnější ty cviky, při kterých poskakujete a tak vydáte za krátkou dobu větší výkon. Ideální je cvik pod názvem Jumping Jacks. Postavte se rovně, vyskočte a nohy zároveň mírně roztáhněte od sebe do roznožení.

Spolu s tímto úkonem zvedejte ruce po stranách směrem nahoru. Potom skočte ještě jednou a vraťte se do základní polohy, tedy do rovného stojí s rukama u těla. Takto teď skákejte v rychlém sledu třicet opakování po sobě, pak si udělejte krátkou přestávku a můžete odpočívat.

2) Dřepy
Přesně zvoleným cvičením můžete docílit, že se vám začne tuk spalovat na nějakém konkrétním místě na těle. Když potřebujete rychle vyformovat stehna a zadeček, v tom případě vám nejlépe pomohou dřepy. Ty můžete dělat v různých alternativách, aby byly pro vás zajímavější a časem jste se nenudili. Také si můžete časem vzít do ruky činky nebo nějakou zátěž, aby bylo cvičení náročnější.

3) Skákání přes švihadlo
Vraťte se do dětských dob a kupte si švihadlo. Pomocí něj se vám podaří spálit nejvíc kilogramů. Nejprve postupně zvyšujte tempo normálního skákání a poté už můžete přidávat i těžší úkony, abyste do cvičení častěji zapojili ruce. Denně vám postačí deset až patnáctiminutový trénink, který je dostatečně intenzivní na to, že vám v krátké době pomůže poměrně rychle zhubnout.

4) Vykopávání kolen
I tento cvik patří do řady jednoduchých, ale za to velmi účinných. Postavte se rovně a začněte zvedat kolena co nejvýše směrem k břichu. Dělejte to v rychlém sledu, jako kdybyste takovým stylem běhali. Můžete si dát před sebe ruce, kterých se pokuste dotknout nohou. Postupně si dlaně posouvejte výše, abyste si to udělali náročněji a posouvali svoji hranici. Tento cvik je vynikající pro formování nohou, ale rychle spaluje tuk i na břiše.

5) Sprint na místě
Nejvíce kalorií se vám podaří spálit během běhu. Na ten musíte mít dostatek času a vhodný prostor, což se nenaskytne všem amatérským sportovcům. Proto byste měli vyzkoušet nějaké alternativy, které vám pomohou při rychlém hubnutí, ale zároveň k tomu využijete ty možnosti, které máte.

Proto když doma cvičíte, mezi jednotlivými sériemi vždy udělejte i krátký intenzivní sprint na místě. Nejprve bude trvat dvacet vteřin, poté jej postupně prodlužujte až do jedné minuty. Dejte si krátkou pauzu a pokračujte dál.

6) Stříhání nohama
Lehněte si na záda a nohy zvedněte přibližně deset centimetrů nad zem. V této poloze začněte stříhat nohama. Postupně zvyšujte tempo a udělejte alespoň dvacet opakování. Potom si trochu odpočiňte, natáhněte svaly a pusťte se do toho opětovně. Při cvičení zaměřeném na spalování tuků je důležité, abyste dělali spoustu rychlých opakování, díky čemuž se vám zrychlí metabolismus.

7) Sprint s boxováním
Ve sledu cvičení se ještě jednou vraťte ke sprintu. Tentokrát přistupte k náročnější formě a začnete při tomto úkonu i boxovat. Takovýmto způsobem zapojíte do tréninku celé tělo a vaši minutku využijete opravdu intenzivním způsobem. Tento cvik vám účinně nahradí skákání na švihadle.

- Reklama -časopis